Podsumowanie sezonu

Wygrane - 10

Remisy - 1

Porażki - 3

Na początku chciałbym bardzo podziękować zawodnikom naszej drużyny za zaangażowanie w trening i udaną rundę jesienną,wylany pot na treningach na pewno się opłacił i widać że jesteśmy coraz lepsi.Dziękuję również rodzicom za umożliwianie chłopcom uprawiania piłki nożnej i za coraz lepszą frekwencję podczas meczy co na pewno bardzo pomaga,a coraz więcej ludzi na meczach dodatkowo ich motywuje do pracy :) Dzięki :)

Pomimo braku awansu do ligi wojewódzkiej uważam że udało nam się zrobić spory postęp w stosunku do poprzedniego sezonu gdzie byliśmy jedną z ekip która jako beniaminek miała się bronić przed spadkiem.Teraz już po paru pierwszych spotkaniach rundy jesiennej było jasne że będziemy walczyć o awans do ligi wojewódzkiej. Zabrakło nam nie dużo toczyliśmy wyrównane pojedynki z Legionovią bardzo wzmocnioną przed sezonem lecz w końcowym rozrachunku to oni okazali się zdecydowanie najlepiej grającą drużyną w naszej lidze i zasłużenie awansowali.Jeżeli chodzi o nasz zespół to cieszy bardzo ilość strzelonych bramek bo wyszło około 2,6 bramki na mecz co jest naprawdę bardzo porządną średnią i biorąc pod uwagę ilość sytuacji marnowanych przez nasz zespół pokazuje że umiemy grać bardzo kreatywnie. Niestety kłopot jest w ilości straconych bramek i tylko jeden raz udało nam się zagrać na "0" z tyłu w meczu przeciwko Agape.W wielu spotkaniach również bramkę traciliśmy jako pierwsi co na pewno musimy poprawić, a to chyba kwestia koncentracji w początkowych fragmentach spotkań ,oczywiście cieszy że odrabiamy te straty i to zazwyczaj z nawiązką bo chłopcy powrotami z trudnych sytuacji jak 0:3 z Białymi Orłami 0:2 z Dolcanem pokazali że oprócz posiadanych umiejętności piłkarskich mają kawał charakteru i serca do walki do ostatnich minut. To też udowadnia że fizycznie przygotowani jesteśmy dobrze bo takie gonienie wyniku kosztuje wiele sił.Jeżeli chodzi o postęp w kulturze gry i stylu jaki prezentujemy to myślę że zrobiliśmy dużo, zazwyczaj to nasza drużyna prowadzi grę i jak pisałem wcześniej stwarzamy sporo sytuacji do strzelenia bramki.Chyba najlepszymi "piłkarsko" meczami były pierwsze spotkanie z Huraganem oraz na wyjeździe z Białymi Orłami gdzie pokazaliśmy świetną piłkę.Najsłabiej zaprezentowaliśmy się w meczu z Bugiem Wyszków i pierwszym spotkaniu z Legionovią,mam nadzieję że w nowym sezonie już takie mecze nam się nie przytrafią.

Na koniec taka prośba do chłopców ... uczcie się bo to ostatni rok w gimnazjum macie egzaminy one w dużej mierze zaważą o waszej przyszłości i wyborze dalszego kierunku nauki , a najgorsze zamknąć sobie furtki już na starcie,jeżeli to do Was nie przemawia to proszę nie dawajcie powodu do tego żeby rodzice zabraniali Wam treningów przez oceny czy jakieś inne poprawy,bo bardzo ważne abyśmy wszyscy trenowali w pełnym składzie od stycznia aby osiągnąć to na czym nam zależy czyli aby być coraz lepszymi i awansować do wyższej ligi.

PS Rodziców też proszę aby wszystkie dodatkowe zajęcia, korepetycję itp dopasować do treningów o ile to oczywiście możliwe i raczej zabraniać grania na komputerze czy komórce niż treningów.

pozdrawiam trener